Jak działa preparat Pletal?

Witam ! moja babcia ma miażdżycę. Próbowaliśmy już wielu rzeczy ale skutki były niezadowalające. Masażysta do którego chodzi polecił jej lek o nazwie Pletal, który można kupić jedynie za granicą. Widziałam dużo pochlebnych opinii na temat tego leku. Czy warto go wypróbować?

Nazwa farmakologiczna leku to cilostazol. Są już dostępne na polskim rynku preparaty z cilostazolem (Cilozek, Noclaud), na receptę. Jest to lek antyagregacyjny, stosowany w przewlekłym niedokrwieniu kończyn dolnych. Proponuję udać się do chirurga naczyniowego, który zbada babcię i rozważy stosowanie cilostazolu.