Jak faktycznie działa Tetralysal?

Witam pytanie do dermatologa jakiś rok temu brałam na trądzik tetralysal trądzik minął ale teraz co jakiś czas robią mi się dziwne krosty których nie można wycisnąć jakby w środku były wodniste słyszałam gdzieś że ten lek może na trwałe zmienić gruczoły łojowe tzn zwęzić je i może dlatego teraz mam takie dziwne krosty prosiłabym o rzetelną inf jak ten lek oprócz wiadomo działania przeciwbakteryjnego działa lub zmienia ujścia czy gruczoły łojowe i czy jest to zmiana nieodwracalna Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

lek Tetralysal rzeczywiście wpływa na gruczoły łojowe, jednak raczej pozytywnie niż negatywnie, gdyż łagodzi objawy ich nadkażenia/zakażenia. Zasada działania antybiotyku polega na zwalczaniu bakterii wywołujących trądzik oraz hamowaniu aktywności granulocytów wielojądrzastych, dzięki czemu stan naszej cery się poprawia, liczba krost, nacieków. Nie powinien on powodować opisanych przez Panią zmian, zwłaszcza po tak długim czasie od kuracji, dlatego w związku z tym zalecana jest wizyta u dermatologa.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/tetralysal-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-na-tradzik-suplementy-diety-na-recepte-bez-recepty

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.