Jak interpretować moje badania krwi i moczu?

Witam, mam 41 lat poziom kreatyniny w surowicy to 0,57 mg/dl, natomiast EGFR to >=60ml/min/1,73m^2. Niestety w ogólnym badaniu moczu mam obecne erytrocyty. W mikroskopowym badaniu moczu mam dość liczne nabłonki płaskie, leukocyty 1-3 w.p.w. Erytrocyty świeże 0-2 w.p.w. Erytrocyty wyługowane 10-15 w.p.w. bakterie dość liczne w.p.w. pasma śluzu bardzo liczne w.p.w. W podziale automatycznym leukocytów we krwi od normy odbiega mi poziom Neurocytów mam ich 5,2 10^9/L gdzie norma jest 2,5-5,0, ale procentowo są one w normie 61,0% (norma 45,0-70,0), oraz bazocyty mam 0,01 10^9/L gzie norma jest 0,02-0,10 ale w stężeniu % jest w normie 0,1% (norma 0,00-1,0). Wskaźniki czerwonokrwinkowe: MCV 110,0 fL ( norma 80,0-97,0) MCH 37,8 pg (norma 27,0-34,0) Inne wyniki są ok. Obawiam się że to coś bardzo niedobrego proszę o pomoc. Dwa tygodnie temu miałam operację kręgosłupa szyjnego i boję się że ponownie coś się ze mną złego dzieje. Dwa miesiące temu miałam robione wyniki moczu i były ok.
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Pana wyniki mogą wskazywać na zakażenie układu moczowego. Konieczna jest jednak analiza pełnych wyników łącznie z pana obrazem klinicznym. Najlepiej udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu. Przydatne byłoby również badanie CRP oraz posiew moczu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty