Jak interpretować wynik badania CRP u osoby z nawracającymi bólami stawów?

Od 3 mcy mam nawracające bóle stawów - niesymetryczne. Stan bólu, opuchlizny i unieruchomienia jednego miejsca mija po ok 2 dniach po czym przenosi się w inne. Głównie nadgarstki, palce u rąk, ale też barki. Jeden epizod z żuchwą jednostronny oraz z kolanem. Wniki badań wskazują ma RZS choć objawy niecharakterystyczne. Ostatnio żadsze doleglowości. Skąd może wynikać stan zapalny? Wyniki: CRP zawyżone -> 8,14 (<5) monocyty zawyżone -> 0,98x10 (<0,80) anty CCP bardzo zawyżone -> 82,4 (<5) czynnik reumatoidalny lateks w normie czynnik reumatoidalny ilościowo zawyżony -> 24,1 (<14) chlamydia IgM dodatni! ale już IgG ujemny. Możliwość zarażenia drogą płuciową wykluczona. Badanie raczej do poprawienia. Objawów zakażenia też brak. Wskaźnik A/G zaniżony -> 1,12 (1,39-2,23) Alergologicznie ok - IgE całkowite w normie Elektroforeza białek z surowicy poza wskaźnikiem A/G w normie Bilurbina całkowita surowice ok -> 6,56 umol/l LDH w normie -> 156 U/l OB w normie 15 mm mocz ogólny w normie kreatynina, ALT w normie cała morfologia poza monocytami w normie Jakieś sugestie?

Lek. Tomasz Budlewski

Wizyta u reumatologa po badaniu będzie można określić odpowiednie postepowanie diagnostyczne przyczyn chlamydii może być więcej niż drogi seksualne