Jak interpretować wynik badania krwi u osoby mającej dużo stresu w pracy?

Witam, Mam 26 lat i ważę 105 kg przy wzroście 184cm. Jakieś dwa dni po bardzo intensywnych świętach zrobiłem sobie wyniki krwi. Morfologia w normie (poza % monocytów. jest od 2-10 ja mam 12,2). Glukoza 97 norma do 99, cholesterol, odczyn Biernackiego, testosteron, rozmaz mikroskopowy krwi obwodowej, tarczyca w normie. I teraz to co odbiegało od normy: Immunoglobulina E całkowita w surowicy 211.00 H IU/ml (<100.0) Bilirubina całkowita we krwi 1.54 H mg/dl (0.1 - 1.2) Transaminaza asparaginianowa 35 H U/l (5 - 34) Transaminaza alaninowa 53 U/l (<55) (tu ok) Poszedłem do lekarza rodzinnego i lekarz zalecił, żeby od Sylwestra poczekać 2 tygodnie i zrobić badania ponownie. Nie pić alkoholu i brać tabletki na wątrobę. Zrobiłem sobie badanie tego co się nie zgadzało 4 dni po sylwestrze i wyszło tak: Monocyty 12,1% (nadal podwyższone) Immunoglobulina E całkowita w surowicy 155.00 H IU/ml (<100.0) (spadło o 66) Bilirubina całkowita we krwi 1.43 H mg/dl (0.1 - 1.2) (spadło o 0,11) Dehydroepiandrosteron siarczan w surowicy 142.0 L ug/dl (280-640) (tu też niestety spadło zamiast wzrosnąć)... Transaminaza asparaginianowa 31 U/l (5 - 34) Transaminaza alaninowa 58 H U/l (<55) Glukoza 96 Dodatkowo zrobiłem kreatynine, potas, sód - w normie i to Wskaźnik filtracji kłębuszkowej (wg MDRD) >60 ml/min/1,73 m^2 (>60) Wskaźnik filtracji kłębuszkowej (wg CKD-EPI) >90 ml/min/1,73 m^2 (>60) I teraz moje pytanie. ALAT i ASPAT były (na przemian) nieznacznie podwyższone. Domyślam się, że święta zrobiły swoje, a na kolacje przed badaniem ostatnim zjadłem smażone kopytka z cebulą i mięsem. Raczej mało lekkostrawny pokarm. Przeczytałem, że takie potrawy mogą mieć wpływ na wynik. Za tydzień podejdę do badań po kilkudniowej lekkostrawnej diecie. Martwi mnie ciągle podwyższona bilirubina. Czy jest to bardzo wysoki poziom, który jest u mnie? Jak można naturalnie ją obniżyć? Bardzo martwi mnie DHEA... myślałem, że wzrośnie a spadło. Co może mieć na to wpływ? Czy jest szansa, że moje nadnercza naturalnie zaczną produkować ten hormon? Co powinienem zrobić w tym kierunku? Mam bardzo dużo stresu w pracy, ostatnio zmarła mi mama. Ciągle jestem spięty. Domyślam się, że to częściowo to może być powodem... Ostatnia rzecz Immunoglobulina E całkowita w surowicy. Podobno to jakaś reakcja alergiczna. Zrobiłem podstawowe alergeny pokarmowe i wziewne i nic nie wykazały. Powinienem zrobić jakieś szczegółowe? Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że nie otrzymam tylko regułki w stylu "proszę się skontaktować z lekarzem". Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

proszę przede wszystkim napisać jakie są objawy? badania laboratoryjne swoją drogą i jak wiadomo należy jest okresowo wykonywać aby przeciwdziałać ale najważniejsze są objawy kliniczne, a jeśli są odbiegnięcia od normy w badaniach to objawy kliniczne mogą pozwolić na odpowiednie nakierowanie diagnostyki.