Jak interpretować wynik badania cytologii?

Witam. Wczoraj odebrałam wyniki cytologii. Które w zasadzie nie wiem jak mam odebrać i czy wpadać w panikę biegnąc do lekarza. Na wynikach nie ma podanej grupy.. Robiąc badania w zeszłym roku miałam gr 1, mam stałego partnera. Dodam też że badanie było robione przed miesiączka-jeśli to ma jakieś znaczenie. Wyniki : Jakość rozmazu: rozmaz nadaje się do oceny ale nie stwierdza się komórek endocervix Ogólna char. : Obrać cytologia ny w granicach normy (nie stwierdza się raka itp.) No i właśnie zastanawiają mnie.. Uwagi: Mieszana flora bakteryjna:obecne leukicyty:niewielkie zmiany odczynowe:pojedyncze komórki z makronukleoza Zalecenia: Kontrola za 6 mies.

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana wizyta u ginekologa decyzja o leczeniu i odpowiednia kontrola