Jak interpretować wynik badania histopatologicznego u dziecka po usunięciu guza podskórnego?

Witam. 17 października moja 2,5 letnia córka miała zabieg usunięcia guzka podskórnego na przedramieniu. Wyniki histopatologiczne to : badania makroskopowe szary guzek 0,6x0,4,0,3cm. Badania mikroskop owe : nabłoniak wapniejacy(pilomatrixona). Zmiana dochodzi do granic cięcia. Co oznacza taki wynik?

Lek. Katarzyna Szymczak

Zmiana łagodna, ale nie usunieta całkowicie, może odrosnąć.
Pozdrawiam