Jak interpretować wynik badania tarczycy i co on oznacza?

Dzień dobry, dziś robiłam sobie badania krwi odnośnie tarczycy, czy mogłabym prosić o interpretacje wyników, ponieważ nie mam możliwości udać się do lekarza z nimi, TSH 1.020 z przedziału 0.27-4.20, FT3 5.29 z przedziału 3.1- 6.8 oraz FT4 17.56 z przedziału 12.0-22.0, z góry bardzo dziękuję i byłabym wdzięczna za odpowiedź :)

Dzień dobry,

Wyniki Pani badań hormonalnych są bardzo dobre. Młode kobiety zwykle czują się najlepiej przy stężeniach TSH w zakresie 1-1,5, FT3 i FT4 w górnych granicach normy, więc Pani tarczyca pracuje wzorcowo :)

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych