Jak interpretować wynik badania USG piersi u 35-latki?

Witam. Czy mogę prosić o interpretację wyniku usg piersi. Czy są powody do niepokoju ? Nie daje mi to spokoju. Piersi o budowie bogatogruczołowej, echogeniczność tk. gruczołowej prawidłowa, struktura jednorodna. Na granicy piersi prawej obwodowo na godz 5-tej widoczna struktura chipoechogeniczna z hiperechogenicnzym centrum wielkości 16x14,5x5,5mm z unaczynieniem odwnękowym - ww chłonny? W piersi prawej macalny wałowaty guzek na godz 6-tej - w badaniu usg bez patologicznych zmian w tym rejonie. Poza tym w obu piersiach nie wykazano obecności zmian ogniskowych. Bez cech poszerzenia p.mlekowych, zarysy powięzi mm piersiowych gładkie. W obu dołach pachowych ww chłonne w tłuszczowymi wnękami - bez znaczenia klinicznego. BIRADS 3. Wskazana samokontrola. Usg wykonane w 15 dniu cyklu. Wiek 35 lat.

Lek. Michał Lenard

Wynik badania sugeruje, że zmiany w piersiach prawdopodobnie mają charakter łagodny. Wskazane jest samobadanie oraz możliwe, że wskazana będzie również kontrola za 6 miesięcy. Wynik badania powinien ocenić Pani lekarz. Pozdrawiam!