Jak interpretować wynik TSH i czy świadczy on o niedoczynności?
Witam, zrobiłem TSH i wyszło mi 8,010 (podwyższone); FT3 - 3,18 (norma 2,00-4,40); FT4 - 1,06 (0,93-1,70); TPO 10,12 (0 - 34). Co to oznacza? Pierwszy wynik jaki zrobiłem to TSH i zaraz po nim lekarz dał mi skierowanie na USG, do endo oraz hormony. Po kilku dniach zrobiłem pozostałe oznaczenia i wyszły w normie. Czy mam niedoczynność? czy rozpoczęcie przyjmowania hormonów nie jest za wczesne? Biorę je od 3 dni.

MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
60 poziom zaufania
Zawsze należy wykluczyć możliwość błędu laboratoryjnego. Stosowanie terapii hormonalnej należy uzależnić nie tylko od wyników badań laboratoryjnych, ale od objawów niedoczynności tarczycy, jakie u pana występują. Niestety internetowo nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pana pytanie. Musi pan skonsultować swoje wątpliwości z endokrynologiem. Pozdrawiam i życzę zdrowia.