Jak interpretować wyniki badania histopatologicznego u 32-latki?

Witam Proszę o wytłumaczenie opisu histo. I-Fragmenty błony śluzowej żołądka w stanie przekrwienia i obrzęku z cechami przewlekłego stopnia małego stopnia ( naciek limfocytów i plazmocytów w blaszce właściwej ) nasilonym rozrostem dołeczkowym oraz torbielowatym poszerzeniem jednego z gruczłów. II- Fragmenty błony śluzowej żołądka w stanie przekrwienia i obrzęku z cechami przewlekłego zapalenia małego stopnia ( naciek z limfocytów i plazmocytów w blaszce właściwej )

Lek. Tomasz Budlewski

Nalezy stwierdzić iż występuje stan zapalny żołądka a jaki wynik helicobacter pylori ?