Jak interpretować wyniki badania RM kręgosłupa i czy konieczna jest operacja?

mam takie pytanie zrobiłem badanie mr i wyszło tylne centralne przepukliny krązków mk l4-l5 i l5-s1z kompresja worka oponowego i zwezeniem otworów mk i peknięciem pierścieni włuknistych na tych poziomach pozatym krązki mk o prawidłowej wysokosci i prawidłowym sygnale bez cech zwyrodnienia widoczny odcinek rdzenia kregowego bez zmian ogniskowych . czy tutej juz morze pomóc tylko operacja bo mój lekarz jest na urlopie a byłem juz u dwuch i jeden ze operacja a drugj że rechabilitacja

Wszystko zależy od objawów które Pan zgłasza jeśli przy takim badaniu obrazowym pojawią się postępujące deficyty neurologiczne takie jak spadek siły i masy mięśniowej, parestezje, zaburzenia czucia powierzchownego lub nietrzymanie moczu to niestety operacja będzie nieunikniona. Natomiast jesli objawem ktory Pan zglasza jest ból, byc moze rehabilitacja moze okazac sie skuteczna i pozwoli zapobiec nasileniom.

Pozdrawiam Starzyk Damian www.rebalance.pl