Jak interpretować wyniki zdjęcia kręgosłupa szyjnego i czy może mieć to związek z bólem głowy?

Proszę o wyjaśnienie mojego zdjęcia kręgosłupa szyjnego. Spłycenie lordozy szyjnej. Cechy dyskopatii C5-7 z wtórnymi odczynami wytwórczymi na krawędziach trzonów. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe w stanach unkowertebralnych i między wyrostkowych. Wysokość trzonów jest odpowiednia. od kilu dni boli mnie bardzo głowa i kark czy to ma związek?

Opis przedstawia uszkodzenie dysku w kręgoslupie na 2 poziomach i zmiany zwyrodnieniowe. Dolegliwości mogą powodować ból kręgosłupa szyjnego i wtórnie głowy.Sugeruję konsultację u ortopedy.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch