Jak karmić dziecko, które ma alergię i obecną krew w stolcu?

Witam. Ostatnio badałam synkowi (2 latka) kal na krew utajona. Wyniki kolejno to dodatni-ujemny-dodatni. Synek jest alergikiem i wiem, ze to czasami jest przyczyna, jednak bardzo staram dbać sie o diete, czasami jedynie alergeny występują w śladowych ilościach. Od czasu do czasu synek miewa zaparcia, nie sadze jednak aby miał bóle brzuszka. Jest bardzo żywy i radosny, apetyt tez ma. Żadnych innych niepokojących objawów nie zauważyłam. Z mięsa je głownie ryby, sporadycznie indyka i kurczaka. Czy jest sie czym niepokoić? Jak powinnam teraz z nim postępować? Dziękuje za odpowiedz.

Lek. Michał Lenard

Warto określić alergeny, na które syn jest uczulony. Sugeruję udać się na wizytę do alergologa, który zleci odpowiednie badania i zdecyduje o postępowaniu. Pozdrawiam!