Jak leczy się kieszeń okostną?

Witam ma leczona gorna siódemke rok temu bo był spory ubytek w zebie po roku czasu pod plomba zrobił sie nowy ubytek i został wyczyszczony ale zrobiła mi sie kieszeń okostna co to jest i czy porostu wyrwać tego zeba i to może sam zniknie i jak to sie leczy

Witam, kieszeń kostna, bo chyba o nią chodzi, to ubytek kości. Obecnie można to leczyć po usunięciu przez lekarza zmienionej zapalnie tkanki i po oczyszczeniu kieszeni kostnej lekarz wypełnia powstały ubytek kości preparatem kościozastępczym, co zapewni kości optymalne warunki wzrostu, tak, że w przeciągu kilku miesięcy wytworzy się nowa własna kość. Pozdrawiam