Wypełnienie kieszeni między zębami

wrażliwy zab. miłam kieszen miedzy zebami i denyusci próbowali cos z tym zrobic, jedna dentystk wypełniła i okazało sie ze plomba jest nieszczelna i kolejna poprawiła zmniejszjąc tym samym kieszen. Po leczeniu po kilku dniach zab stał sie bardziej wrazliwy na zimno i ciepło a teraz do tego doszedł straszny ból który trzyma dosc długo. wiem ze ubytek tego zeba jest dosc duzy. I muse przyznac ze dziasla od dłuższego czasu przy tym zebie i wokól jest zaczerwienione i opuszczone lekko

Witam!
Jeżeli ząb tak intensywnie reaguje na bodźce zewnętrzne,to prawdopodobnie rozwija się w nim zapalenie miazgi... Będzie Pani musiała ponownie udać się do dentysty,bo tego typu problemu raczej nie da się wyleczyć tabletkami p/bólowymi... Pozdrawiam.

Przyczyną takich dolegliwości nie jest kieszeń między zębami. Kieszeń może być przyczyną zaczerwienienia i krwawienia dziąseł. Bolący ząb najprawdopodobniej trzeba leczyć kanałowo. Z kieszenią dziąsłową najlepiej zgłosić się do specjalisty periodontologa.

Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga
periodontolog Kraków