Usuwanie zęba przy powstaniu przetoki

Witam, mam pytanie czy można usunąć zęba górna 5ka, jeśli nad dziaslem zrobiła się gula, przetoka? 2 m-ące temu spuchła mi poł twarzy od tego zęba (w zebie byla wczesniej usunieta miazga, ząb zabezpieczony opatrunkiem) dostałem od stomatologa antyniotyk, wszystko zeszło ale "to coś" zostało, i przy dotykaniu jest bardzo wrazliwe, obecnie biorę drugi antybiotyk, na innego zęba, dziś reszta opatrunku z wata wylecialo z tego zeba, czy można w tym stanie usunac tego zęba? Pozdrawiam

Witam, można, ale dlaczego by nie skonsultować tego z chirurgiem, może udałoby się wykonać resekcję wierzchołka korzenia po wypełnieniu ostatecznym kanału. Ząb pozostałby. Proszę porozmawiać ze swoim dentystą. Pozdrawiam