Miękki guzek pod dolnymi zębami u 25-latki

Dzień dobry. Ostatnio wyczułam palcem miękki guzek pod dolnymi zębami. Miałam ostatnio robiony pantomogram w celu sprawdzenia leczenia zęba kanałowego, ale na pantomogramie nie widać nic niepokojącego, na co lekarz zwróciłby uwagę. Czy warto wykonać jeszcze jakieś badanie? Trzy tygodnie temu miałam również robioną morfologię, ob i crp, wszystko w porządku.

RTG pantomograficzne jest jedynie zdjęciem przeglądowym i często nie pokazuje wszystkich zmian (szczególnie w okolicy siekaczy). Można zrobić tomografię komputerową, ale to na zlecenie stomatologa.

Pozdrawiam

Karolina Michalska-Bałaga

www.periodontologkrakow.pl