Jak leczy się niedoczynność tarczycy w ciąży?

Witam! Mam 25 lat i jestem w 4 miesiącu ciąży. Z badań robionych w 3 miesiącu ciąży wyszło, że mój wynik TSH to 3,4. Lekarz ginekolog stwierdził, że mam niedoczynność tarczycy i przepisał mi Euthyrox 25. Mam wątpliwości, co do tej sytuacji. Po pierwsze myślę, że powinien zlecić mi badania na ft3 i ft4, czy atpo i atpg, i dopiero wtedy stwierdzac jakąś diagnozę czyż nie? Drugie pytanie: tego typu badanie robiłam pierwszy raz jak moge sprawdzić czy ta tarczyca jakoś wpłynęła na płód?

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje powtórzyć badanie j ponownie udac się do lekarza prowadzącego ciąże . Proponuje kierowac się jego zaleceniami