Niedoczynność tarczycy w ciąży a sport

Wczoraj dowiedziałam się że jestem w 4 tygodniu ciąży, a jakoś kilka dni wcześniej okazało się że mam niedoczynność tarczycy. Tsh 3.93 ft4 ok 11. Ginekolog która jest również endokrynologiem zapisała mi euthyrox 25/50 i powiedziała że żadnego sportu do końca ciąży. Sport szkodzi tarczycy w przypadku ciąży? Od zawsze jestem aktywna. Biegam i pływam kilka razy w tygodniu, chodziłam też na siłownie. Czemu teraz mam tego nie robić?

Też sugeruje odstawić intensywny sport, ale amatorski kardio jak najbardziej wskazany - chodzenie, jazda na rowerze, spokojne pływanie. Pozdrawiam