Jak leczyć bardzo bolesne miesiączki?

Witam. Mam bardzo bolesne miesiączki. Ból jest tak silny jakby mi ktos wyrywał w środku wszystkie wnetrzności,musze zazywac ketonal lub diclac100 poniewaz inne srodki nie pomagaja. Mój lekarz ginekolog twierdzi,ze wszystko jest w porządku i taką mam poprostu"urodę",ze boli. Jednak mam obawy czy aby napewno tak silny ból jest normalny i nie powinnam z tym nic robić?Z góry dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam. Karina.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane, bardzo silne dolegliwości bólowe mogą mieć zarówno podłoże chorobowe. Teoretycznie może być to jednak nie związane z żadną patologią. W celu wyjaśnienia przyczyny dolegliwości powinna mieć Pani przeprowadzoną dokładną diagnostykę pod okiem specjalisty ginekologa. Jeśli ma Pani wątpliwości czy Pani lekarz, wykonać wszystkie niezbędne badania, proszę skonsultować się z innym ginekologiem.