Jak leczyć ból barku w ciąży?

Witam ,moja kobieta jest 7 tyg ciąży ,cierpi na dyskopatię ,nagle zaczął boleć ją bark który promieniuje aż do palców lewej ręki ,znam ją i wiem ,że wytrzyma sporo bólu lecz ten ją przerasta ,chciałbym jakoś jej pomóc ,jakie maści można stosować w ciąży ?W jaki sposób mógłbym ponóc w uśmierzeniu tego bólu .Pozdrawiam

Odciążenie chorej kończyny, zimne okłady 3x dziennie po 20 min np z mrożonego groszku, ewentualnie w razie silnego bólu paracetamol doustnie 500 mg, oczywiście jak najrzadziej, max 2g dziennie. Efekt może przynieść fizjoterapia- myślę, że to najbezpieczniejsze i może okazać się najbardziej skuteczne.