Jak leczyć ból po ekstrakcji zęba?

Witam. W poniedziałek usunąłem ząb wtorek był w miarę spokojny z w środę jak i dziś czuję jak by mnie bolało pół twarzy czy to naturalne mam tak silne bóle że mam wrażenie że boli mnie połowa zębów i cała lewa strona twarzy nie spałem już ponad dobre 50 godzin z powodu iż próbuję się położyć ten ból jeszcze bardziej się nasila. i czy mogę co kolwiek zrobić żeby zaradzić temu bólowi tabletek to już zjadłem chyba z paczkę apapu i ze 2 listki antybiotyku (doumox) co teraz robić proszę mi pomóc.

Jednym z powikłań po usunięciu zęba jest suchy zebodol. Wtedy warto oprócz antybiotyku udać się do lekarza który zrobi specjalne opatrunki z lekiem do zebodolu, mozna też leczyc schorzenie laserem. Ale nie wykluczone,że zostala reszta korzenia-powie nam o tym tyg.