Jak leczyć długi kaszel u dziecka?

Dzień dobry. Roczny synek od poda miesiąca kaszle, szczególnie w środku nocy i rano ma katar, słychać furczenia. 4 razy był u lekarza, za każdym razem diagnoza, że jest czysty osłuchowo,ale ma dużo wydzieliny - robiłam już inhalacje z Nebudu z Berodualem, Nebudose, soli morskiej, cały czas bez zmian, teraz lekarz zapisał mi Bactrim - czy to dobry pomysł? Jeśli tak, to jaki priobiotyk do niego podać, nic mi nie zlecił...

Inhalacje powinny być z mucosolvanu i soli fizjologicznej, Bactrim - zupełnie zbędny. Jeżeli już leczyć przeciągającą się infekcję z nadkażeniem bakteryjnym to zleciłabym cefalosporyny (np. Zinnat) i do tego dicoflor.