Jak leczyć grzybicę zatoki przynosowej?

Leczenie grzybicy zatoki przynosowej Jestem pod stała opieka otolaryngologa, przeszłam operacje prostowania przegrody i czyszczenia zatok w 2010 potem w 2013 ponowne otwarcie niedrożnych zatok. We wrześniu 2017 osunięto mi górną czwórkę lewą i zaczęły się problemy. - stan podgorączkowy 37,2 - zawsze taka sama temperatura? - napady gorąca a potem zimne poty - osłabienie i senność - ból mięśni jak przy grypie Przez 4 tygodnie przyjmowałam rożne antybiotyki nie było zmiany objawów. Laryngolog zlecił szczegółowe badania, wykonałam szczegółowe badania krwi, OB i moczu wyniki idealne bez żadnych odchyleń, hormony i tarczyca wyniki idealne, prześwietlenie klatki piersiowej ekg i i testy uczuleniowe, usg jamy brzusznej też nic nie wykazały. W końcu wykonano mi TK zatok i w zatoce szczękowej lewej wyszedł grzyb! 15 stycznia miałam operację osunięcia grzybni, niestety w badaniu laboratoryjnym wycinka jakie otrzymałam było tylko napisane " kolonia grzybicza 1,5 cm" Po operacji otrzymałam antybiotyk i sterydy oraz płukankę, bardzo szybko doszłam do siebie po tygodniu już biegałam czułam się fantastycznie!!!, ale niestety po 3 tygodniach od operacji objawy wróciły identyczne jak powyżej stan podgorączkowy i poty. Laryngolog operujący odesłał mnie do dalszej diagnostyki do reumatologa i endokrynologa. Mam pytanie do grona lekarskiego czy przypadkiem nie powinnam dostać leków przeciwgrzybicznych? po wycięciu takiego grzyba, zatoka podobno była czarna. Od jakich badań teraz mam zacząć? Mam 40 lat i jestem bardzo dobrej kondycji fizycznej zawsze bardzo zdrowo się odżywiałam co mi może dolegać?

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie dokładnie leki otrzymała Pani? proponuję udać się do lekarza laryngologa aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat stosowanych leków.