Jak leczyć i zapobiegać problemom z oddychaniem?

Witam. Moim problemem jest głównie problem z oddychaniem. W sytuacji stresowej nie mogę zaczerpnąć powietrza i nie jestem w stanie się uspokoić moje serce tak głośno biję, żemam wrażenie jakby każdy mógł je usłyszeć. Techniki z oddychaniem nie pomagają. Pamiętam, że w dzieciństwie miałam ten sam problem nie tylko w sytuacjach stresowych. Dodam jeszcze, że w chwili gdy słyszę czyjąś kłótnie staję się bardzo nerwowa i słaba. Czy są jakieś sposoby, aby zapobiec szczególnie problemowi z oddychaniem?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazana jest konsultacja lekarza paychiatry po wykluczeniu przyczyn somatycznych proponuje udac się do lekarza rodzinnego . Opis może wskazywać iż zasadna byłaby terapia psychologiczna