Trudności w oddychaniu i napady lękowe u 22-latka

Witam. Od ponad 2 miesięcy zmagam się z trudnościami w oddychaniu i napadami lękowymi. Występuje to głównie przed snem, jednakże od jakiegoś czasu zdarza się także podczas dnia. Gdy np. kładę się i mam już zasypiać, to nagle budzę się bez powietrza, szybko łapie oddech, serce bije jak oszalałe i drżą ręce. Strasznie boję się, że się uduszę. Lekarz rodzinny skierował mnie do pulmunologa, który zapisał mi leki na astme i alergiczne, po których jest jeszcze gorzej.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jakie jest pytanie?
Wskazany jest ponowny kontakt z pulmonologiem i ew. zmiana leków. Bez wykonania badania lekarskiego i badań dodatkowych nie można postawić diagnozy. Czy lekarz rodzinny rozważał skierowanie do endokrynologa w celu wykluczenia chorób tarczycy i nadnerczy?