Liszaj u dziecka, leczenie

Witam. Mój czteromiesieczny syn dostał uczulenia na skórze o nazwie LISZAJ. Co to jest dokładnie? Jak to leczyć? I jak tego unikać? Dodam że używam tych samych detergentów do prania. Jakie mogą być przyczyny liszaja u dziecka? Czy liszaj u dziecka czy też u dorosłego może pochodzić od zwierzęcia, na przykład od psa? Skąd u niego to się wzięło? Czy to jest groźne i niebezpieczne dla jego zdrowia? W końcu to malutkie dziecko, nie będzie to miało jakichś niebezpiecznych konsekwencji później? Czy to jest zaraźliwe, czy może zarazić swoje rodzeństwo i innych? Czy może to jest objaw jakiejś poważniejszej choroby, która tylko tym liszajem się objawia? Bardzo proszę o wszelką pomoc, bo niepokoję się o zdrowie synka. Dopiero pojutrze idziemy do lekarza a do tego czasu chce spać spokojnie. Dziękuję.

Witam. W patogenezie powstania liszaja mają znaczenie czynniki alergiczne, w związku z czym proszę używać kosmetyków i detergentów przeznaczonych właśnie dla alergików. Zmiany mają tendencje do samoistnego ustępowania, ważne jest jednak dbanie o optymalny poziom nawilżenia skóry dziecka i unikanie czynników drażniących.