Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Liszaj u dziecka, leczenie

Witam. Mój czteromiesieczny syn dostał uczulenia na skórze o nazwie LISZAJ. Co to jest dokładnie? Jak to leczyć? I jak tego unikać? Dodam że używam tych samych detergentów do prania. Jakie mogą być przyczyny liszaja u dziecka? Czy liszaj u dziecka czy też u dorosłego może pochodzić od zwierzęcia, na przykład od psa? Skąd u niego to się wzięło? Czy to jest groźne i niebezpieczne dla jego zdrowia? W końcu to malutkie dziecko, nie będzie to miało jakichś niebezpiecznych konsekwencji później? Czy to jest zaraźliwe, czy może zarazić swoje rodzeństwo i innych? Czy może to jest objaw jakiejś poważniejszej choroby, która tylko tym liszajem się objawia? Bardzo proszę o wszelką pomoc, bo niepokoję się o zdrowie synka. Dopiero pojutrze idziemy do lekarza a do tego czasu chce spać spokojnie. Dziękuję.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Czym jest opryszczka?

Opryszczka może pojawić się na różnych częściach ciała, ale najczęściej atakuje okolice warg. Wywołują ją wirusy. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o opryszczce.

Witam. W patogenezie powstania liszaja mają znaczenie czynniki alergiczne, w związku z czym proszę używać kosmetyków i detergentów przeznaczonych właśnie dla alergików. Zmiany mają tendencje do samoistnego ustępowania, ważne jest jednak dbanie o optymalny poziom nawilżenia skóry dziecka i unikanie czynników drażniących.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy