Jak leczyć napady paniki u 18-latki?

Od zawsze stres powodował, że wpadałam w lekki atak paniki ... ale z latami ataki te nasiliły się do tego stopnia, że całe moje ciało drży, a ja nie potrafię nad nim zapanować lub zaczynam płakać. Nie wiem co mam zrobić dlatego do głowy wpadł mi pomysł udania się do specjalisty, aczkolwiek nie wiem do jakiego specjalisty mogłabym zwrócić się z tym problemem...

Podstawą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia. Jednak na jej efekty trzeba poczekać. Dlatego warto zacząć od farmakoterapii, która przynosi poprawę dużo szybciej. W leczeniu takim stosuje się leki przeciwdepresyjne oraz wspomagająco leki uspokajające. Być może uda się Pani znaleźć psychiatrę, który jest jednocześnie psychoterapeutą i wtedy poprowadzi pełne leczenie.

Witam, to bardzo dobry pomysł aby udać się do specjalisty. Najlepiej w Pani przypadku byłoby udać się do psychoterapeuty. I to niezwłocznie Pozdrawiam

Witam Panią
Ataki paniki, którym towarzyszą uciążliwe objawy
somatyczne są jedną z wielu postaci zaburzeń lękowych.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pani bezpodstawny,
a jednak dla Pani dokuczliwy lęk.
Ponieważ lęk jest silny i często trudno powiązać go z czymś,
co go spowodowało, dlatego tak trudno rozpoznać,
zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty.
Zaburzenia lękowe i ataki paniki bardzo często
przyczyniają się do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów
somatycznych, również takich jak zawroty głowy, bezsenność,
uczucie duszności, drżenie rąk lub całego ciała, obniżenie nastroju
i wiele innych, które jeszcze bardziej potęgują ten lęk.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl