Jak leczyć nawracającą depresję u 32-latki?

Witam, od 7 lat borykam się z nawracającą depresją. Stosowałam seroxat 20mg, który odstawiałam już 3 razy. Teraz nie biorę go od 5 miesięcy, chodzę na psychoterapię (nurt psychodynamiczny) Miesiąc temu zaczęły powracać dolegliwości z których jednym z najbardziej dokuczliwych był problem ze snem. Lekarz zalecił trittico CR 75mg na noc. Stosowałam go przez 3 tygodnie niemniej poprawa była mizerna. Za zgodą lekarza odstawiam go. Biorę od 3 dni dawkę o 1/3 mniejszą i czuje się równie źle jak przy całej czy można jakoś szybciej odstawić ten lek - bardzo mnie otępia, budzę się o 3 w nocy i nie potrafię już głęboko zasnąć. Lekarz sugeruje również powrót do seroxatu, niemniej chciałabym jeszcze o siebie powalczyć bez leków, gdyż pamiętam, że seroxat też nie zadziałał od razu

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Dzień dobry.
Niestety powinna Pani zmienic terapię na poznawczo behawioralną. Jest to terapia stworzona pierwotnie do leczenia depresji, a pozniej do leczenia innych zaburzeń. Ma bardzo wysoką skuteczność i niską nawrotowość. W sieci jest mnostwo badań na ten temat.
Da sie z tego wyjść raz na zawsze.
Pozdrawiam i powodzenia!