Jak leczyć nerwicę neurasteniczną?

Posiadam nerwicę neurasteniczną (miałem dużo pecha z psychiatrami - przyjmowałem wszystkie możliwe antydepresanty i.t.p. leki - które rozwaliły system nerwowy ok. 7 lat) obecnie przyjmuję lamitrin 2x50 - co nie zmienia stanu ciągłej nerwicy, niepokoju wewnętrznego np. po przespanej nocy budzę się podenerwowany i napięty... prowadzę firmę i przestałem teraz pracować (błąd i nieopanowanie może mnie drogo kosztować) jednak usunięcie zagrożeń zewnętrznych nic nie zmieniło. Czy jest wyjście? Smierć!
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Rozumiem, że jest Pan załamany długotrwałym leczeniem bez efektów, co sprawia, że myśli Pan nawet o drastycznych rozwiązaniach. Wspomniał Pan jednak tylko i wyłącznie o tym, że leczył się Pan farmakologicznie, co i tak nie niwelowało dolegliwości nerwicowych. Leki mogą złagodzić dolegliwości, ale nigdy nie sprawią, że zniknie przyczyna Pana choroby. Czy kiedykolwiek zastanawiał się Pan nad podjęciem psychoterapii? W przypadku leczenia neurastenii najlepiej sprawdza się wypoczynek, regeneracja sił, zmiana trybu życia na mniej napięty, ćwiczenia relaksacyjne i różne rodzaje terapii, które pomagają odprężyć się, np. hydroterapia. Zachęcam Pana do konsultacji u psychoterapeuty i do przeczytania tekstu: Neurastenia.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!