Jak leczyć nerwicę i depresję 44-latki?

Dzień dobry, leczę się na nerwicę i depresję, gdy przyjmuję leki (Rispolept 1 mg i Paroxinor 20 mg), objawów prawie nie ma. Leczę się już ok. 8 lat. Od pewnego czasu odczuwam depresję (pomimo przyjmowania leku Paroxinor), ale tylko w czasie urlopu! Dodam, że mam dobre relacje z synem i mężem. Przez pierwszych ok. 3 dni urlopu jest wszystko w porządku, a potem zaczyna się depresja (nie mam żadnych złych wspomnień z domem, czy z urlopem). Na początku mojej choroby, zawsze trochę mniej odczuwałam depresję. mając pełno zajęć niż w czasie wolnych dni. Dodam, że ostatnio w czasie urlopu, gdy pojawiła się depresja zwiększyłam sobie dawkę leku (Paroxinor) i sytuacja się poprawiła, Czy może przyjmuję za mało dawkę leku? Czy może jest jakaś inny przyczyna tego stanu? Pozdrawiam

Witam, proponuję udać się do lekarza psychiatry, pod którego opieką Pani jest i przedstawić fakty, które Pani opisuje, to on powinien zadecydować o zmianie dawki leku. Natomiast Pani spostrzeżenia są bardzo cenne i lekarz na pewno je uwzględni. Równolegle najlepiej sprawdza się psychoterapia, do której gorąco Panią zachęcam. Wiele lat Pani zmagała się z chorobą, dlatego zasługuje Pani na czas, aby zapewnić sobie możliwość uwagi i wymiany myśli z godnym specjalistą. Pozdrawiam!

Szanowna Pani,
przyczynę problemu leczy się psychoterapią, leki niwelują objaw. W Pani przypadku równolegle z farmakoterapią zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna.
Pozdrawiam serdecznie