Czy mogę doraźnie stosować propanolol na nerwicę lękową?

Witam, przyjmuje Ebivol 5 mg rano a wieczorem Telmix 80 mg. Czy mogę doraźnie stosować Propranolol 10 mg, przypisany na nerwice lękowa. Lek dostalam od lekarza psychiatry.

Witam,

zaburzenia lękowe skutecznie leczy się metodą psychoterapii, w celu dotarcia i uleczenia przyczyny w obszarze psychiki, można stosować równolegle z farmakoterapią, która niweluje tylko tak, jak np. Propranolol objawy, jego działanie polega na blokowaniu receptorów beta1 i beta2 - receptory pobudzane w warunkach fizjologicznych poprzez uwalnianą po aktywacji współczulnego układu nerwowego adrenalinę lub noradrenalinę, w przypadku kiedy puls jest szybki, doraźnie nie zaszkodzi. Skuteczną metodą jest psychoterapia poznawczo - behawioralna.
Z wyrazami szacunku,
Bożena Waluś