Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak długo może utrzymywać się nerwica lękowa?

Witam, Od tygodnia przyjmuje Lafactin w dawce 37.5 mam niedługo zwiększyć dawkę do 75. Mam stwierdzona nerwice lękowa 5 lat temu miałam ostatni napad i wróciła mi teraz. Pierwsze dni były bardzo ciężkie dziś jest lepiej ale utrzymuje się uczucie ucisku w klatce i duszności. Bóle są umiejscowione różnie czasami w okolicach serca czasem pleców. Często też mam kołatanie serca. Jak długo może się to utrzymywać? Miałam bardzo ciężkie ataki odczuwam też działanie leków takie jak zawroty głowy zaburzenia widzenia jednak najbardziej mnie martwią te bóle w klatce chociaż mój lekarz uspokaja że to mój lęk.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Jak ustrzec się przed chorobą niedokrwienną serca?

Choroba niedokrwienna serca może doprowadzać do bolesnej dusznicy oraz zawału mięśnia sercowego. Wraz ze swoimi podtypami, stanowi jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w krajach zachodnich. O tym, jak ustrzec się przed wystąpieniem tego schorzenia, opowiada prof. Tomasz Pasierski, kardiolog.

Szanowna Pani,

skuteczną metodą w leczeniu zaburzeń lękowych jest psychoterapia paradygmat poznawczo - behawioralny, równolegle z farmakoterapią.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy