Jak długo może utrzymywać się nerwica lękowa?

Witam, Od tygodnia przyjmuje Lafactin w dawce 37.5 mam niedługo zwiększyć dawkę do 75. Mam stwierdzona nerwice lękowa 5 lat temu miałam ostatni napad i wróciła mi teraz. Pierwsze dni były bardzo ciężkie dziś jest lepiej ale utrzymuje się uczucie ucisku w klatce i duszności. Bóle są umiejscowione różnie czasami w okolicach serca czasem pleców. Często też mam kołatanie serca. Jak długo może się to utrzymywać? Miałam bardzo ciężkie ataki odczuwam też działanie leków takie jak zawroty głowy zaburzenia widzenia jednak najbardziej mnie martwią te bóle w klatce chociaż mój lekarz uspokaja że to mój lęk.

Szanowna Pani,

skuteczną metodą w leczeniu zaburzeń lękowych jest psychoterapia paradygmat poznawczo - behawioralny, równolegle z farmakoterapią.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś