Czy te objawy mogą mieć jakiś związek z nerwicą?

Witam. Mam pytanie czy jest możliwe aby organizm źle znosił "odstawienie stresu"? Od zawsze byłam bardzo nerwową osobą. W święta wielkanocne miałam straszny ból glowy, wysokie tętno 130 i drgawki. Od tamtej pory miewam kołatanie serca, zawroty glowy, brak apetytu . Doszły napady paniki i lęku. Dodam że od świat bardzo się uspokoiłam i przestałam denerwować.. Do tego doszła tygodniowa kwarantanna. Całkowite wyciszenie się i spokój. Moja pytanie, czy jest możliwe że organizm przestał dostawać bodźce, brakuje pobudzenia i emocji i tak reaguje czy może to być nerwica? Bardzo proszę o pomoc

Szanowna Pani,

zalecana jest konsultacja kardiologiczna oraz psychiatryczna - szczegółowa diagnostyka. Jeśli zostaną wykluczone choroby serca, wskazana jest pomoc dla Pani w formie psychoterapii, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś