Czy mój stan może się pogarszać?

Mój problem jest dosyć zawiły gdyż obudziłem się 3 lata temu z niemym krzykiem i wpadłem w schizofrenię od tamtego czasu głowa cały czas bolała razem z różnymi szumami usznymi po zmianie leków wszystko jakby się zmieniło, głowa przestała boleć ale stoję na krawędzi z psychozą, wróciłem do starego leku olanzapiny i się zatrzymało, mam też nerwicę lękową , moje pytanie brzmi czy ten stan może się pogarszać

Witam Pana,

równolegle z farmakoterapią zalecana jest psychoterapia, skuteczną metodą w leczeniu zaburzeń lękowych jest paradygmat poznawczo - behawioralny.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś