Czy możliwe, że tak objawia się nerwica lękowa?

Dzień dobry, chciałbym zapytać czy przez odczuwanie silnego lęku od jakiegoś czasu i najprawdopodobniej nerwice lękową można kolokwialnie mówiąc "oszaleć"? Odczuwam ciągły lęk ze dostanę jakiejś choroby psychicznej, czy ze zaczne widzec jakies rzeczy czy slyszeć , nic z tego nie ma miejsca ale lek przed tym jest duży i boję sie że przez to że moj mozg sie na tym skupia to może to wywołać Czy tak może objawiać sie nerwica lękowa, czy są powody do obaw? I co najelpsze w tej sytacji psychoterapia, psychiatra czy może połeczenie i w jakiej kolejności ?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 10 miesięcy temu

Witam Pana,

wskazana jest konsultacja psychiatryczna i psychoterapia poznawczo - behawioralna.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś