Jak leczyć lęki przy depresji?

Stwierdzono u mnie depresję z zaburzeniami lękowymi. Psychiatra przepisał mi Faxigen xl. Biore już pare miesięcy i było ok. Ostatnio pojawiły się spowrotem lęki jak to na początku ( ja mam przede wszystkim straszne bóle głowy ) Lekarz dodał mi do tej wenli lek Miansec 30. Biore od 3 dni i mam wrażenie że te lęki się nasiliły. Głowa boli mnie niemiłosiernie. Ciągle łykam hydroksyzyne na uspokojenie. Masakra. Dodam, że biore dawke 30 mg na noc. Chciałam spytać czy to dobry lek na lęki? Normalne to jest, że na początki te lęki potęgują się? I po jakim czasie powinny być pierwsze rezultaty?

Dzień Dobry Pani,

W odpowiedzi na zaprezentowane przez Panią symptomy uboczne, zachęcałabym Panią (do rozważenia) do podjęcia (równolegle z farmakoterapią) terapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej, która nie powoduje efektów ubocznych.

Życzę Pani tylko zadowalającego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605