Jak leczyć niepokój, nadmierne pocenie i uczucie gorąca?

Pytanie do psychologa. Od jakiegoś czasu mam w sobie niepokój,nadmierne pocenie,uczucie gorąca,kołątanie serca,szybkie tępo w działaniu,napięcie mięsniowe podejrzewam ze to nerwica,ale czy może to byc takze spowodowane niedoborem vit.b12,kilka mcy temu miałam jej za mało wg.badań,brałam i czulam się lepiej odstawiłam niewiedzac jaki okres mam brać i w tej chwili mam lęki,nieustanne myslenie,obawy,mieszkam w Anglii a tu jest trudniej dostac się do lekarza.Prosze o porade.

Witam
Opisane objawy mogą wynikać z niedoboru jakichś składników , mogą mieć podłoże emocjonalne , mogą być związane z aktualną sytuacją życiową, mogą być skutkiem różnych przeżyć co spowodowało zablokowanie uczuć, emocji oraz wywołuje napięcia o charakterze nerwicowym... Aby dokładnie zdiagnozować przyczynę, która pozwoli zastosować określone działania terapeutyczne proponuję zgłosić się do lekarza /aby zbadać ogólny stan zdrowia i ewentualnie uzupełnić braki witamin/ oraz do terapeuty , aby poznać i nauczyć się technik redukowania stresu, technik oddechowych, uważności , co pomoże uwolnić się od opisanych objawów.
Pozdrawiam
Anna SZyda

Witam Panią
Trudno postawić diagnozę bez przeprowadzenia
badania lekarskiego i wykonania podstawowych
badań i stwierdzić czy w Pani organizmie jest
niedobór witamin.
Należy zrobić badania krwi, które określą obecność
witamin i minerałów w organizmie.
Czy to nerwica? Bardzo możliwe, Pani objawy faktycznie
na to wskazują.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że leczenie farmakologiczne
i stosowanie preparatów witaminowych nie leczy
zaburzeń nerwicowych i nie rozwiązuje żadnych
problemów, jedynie tłumi objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe
i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła
problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój
i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl