Jakie witaminy brać przy nerwicy?

Dzień dobry, mam pytanie choruję na nerwice lękowa i biorę lek Alprox , ale jakie powinnam brać do tego witaminki

Dobry Wieczór Pani,

Ucieszyło mnie pytanie Pani, gdyż niedobory witamin i minerałów
w organizmie (również) mogą objawiać się niepokojącymi symptomami.

Zalecałabym Pani aplikację przede wszystkim magnezu (czystego magnezu w magnezie) witaminy z grupy B complex (szczególnie witaminy B1, B2, B3- inaczej wit. PP, witaminy B6, witaminy B 12, witaminy D3, selenu (w porozumieniu z Lekarzem/Farmaceutą).

Dosyć sporo mówi się ostatnio o witaminie D3.
Właściwy poziom witaminy D3 zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję oraz większość nowotworów.
Witamina D3 jest wytwarzana naturalnie w naszej skórze, pod wpływem działania promieni słonecznych UVB w lecie, poza tym okresem celowe jest jej uzupełnianie (suplementacja witaminy D 3 jest więc niezbędna).

Deficyty wyżej wymienionych, zazwyczaj dają obawy w postaci zaburzeń sfery psychicznej.
Pomocnym w optymalnym leczeniu, byłaby regularna/umiarkowana aktywność fizyczna na powietrzu.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę.
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel.502 749 605

Witam Panią,
Można przy leczeniu nerwicy lękowej stosować suplementację
witaminami, jednak najpierw należy zbadać czy i jakich
witamin potrzebuje Pana organizm, tzn. należy zrobić badania
krwi
, które określą obecność witamin i minerałów w organizmie.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że leczenie farmakologiczne
i stosowanie preparatów witaminowych nie leczy
zaburzeń lękowych i nie rozwiązuje żadnych
problemów, jedynie tłumi objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe
i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła
problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój
i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie.

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl