Czy przy nerwicy mam suplementować witaminy z grupy B?

Dzień dobry. Cierpię na nerwicę natręctw, leczę się farmakologicznie (Asertin dawka 100mg, w okresach zwiększonego napięcia 200mg), chodzę na psychoterapię. Ostatnio przeczytałam artykuł o suplementacji przy nerwicy natręctw, z którego wynikało, ze bardzo istotnymi czynnikami dla funkcjonowania układu nerwowego jest odpowiedni poziom witaminy B, kwasu foliowego, cynku i selenu. Zrobiłam badania krwi na poziom witaminy B12 i kwasu foliowego. W przypadku kwasu foliowego wyszedł mi spory niedobór. Czy mogę suplementowac kwas foliowy przy leczeniu Asertinem? Czy jest sens wykonania badania na cynk i selen, tzn. Czy ich suplementacja może faktycznie mi pomoc? Czy powinnam wykonać badania na poziom innych witamin / minerałów?
KOBIETA, 33 LAT 5 miesięcy temu

Może Pani bez obaw suplementować zarówno kwas foliowy jak i witaminy z grupy B. Warto oznaczyć stężenie pozostałych mikroelementów w tym magnezu przed rozpoczęciem suplementacji. Proszę także pamiętać o istotności prawidłowego poziomu witaminy D3. Trudno powiedzieć, czy suplementacja wpłynie korzystnie na Pani objawy.