Jak leczyć obecność mętów w oku?

pół roku temu miałam zabieg opasania lewego oka po rozdarciu siatkowki .rozdarcie było spore ,nie widziałam połową oka .Po opasaniu trzykrotnie miałam to oko laserowanie.prawe oko też było laserowanie.Badanie kontrolne po miesiącu(oct) nie wykazało nnieprawidłowości .nadal widzę ciemne męty .Proszę powiedziec czy nogę pływac , jeździć na rowerze .Brakuje mi tego .Mam 56 lat pozdrawiam

Zalecenia odnośnie trybu życia może Panu wydać badający Pana okulista, zależy to od nasilenia zmian w oku. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.