Jak leczyć ostry kaszel?

Witam, Od dluzdzego czasu mam ostry kaszel ktory nie ustepuje. od ok 2 miesiecy mam dusznosci oraz czuje przez caly czas w przelyku wydzieline ktora ciagle odkrztuszam. Codziennie rano lewa reka jest spuchnieta. morfologia, rtg pluc usg,serce w porzadku bez zmian. lekarz zasugerowal nerwice i przepisal nexpram. przez chwile bylo lepiej ale po 2 tyg od rozpoczecia zazywania nexpram problem czuje ze sie nasilil. usg tarczycy z licznymi plamkami podejrzenie choroby hashimoto ale tsh w normie.

Proszę Pani,jeżeli lekarz stwierdził nerwicę,powinna Pani skonsultować się z psychoterapeutą i poddać leczeniu tą metodą,gdyż objawy te mogą być ekwiwalentem problemów psychologicznych.Dopóki ich Pani nie rozpozna,będą zmieniały tylko formę,ale zawsze mogą być rodzajem "wyrzucania" z siebie czegoś niechcianego,co zalega we wnętrzu.Taka praca z objawem somatycznym otwiera nowe spojrzenie na problem.
Zachęcam i pozdrawiam

Witam
Być może ten kaszel jest reakcją psychosomatyczną na jakieś ukryte zablokowane emocje , które pod postacią tego objawu uwalniają się i być może włączenie psychoterapii do leczenia farmakologicznego pomoże "rozkminować" to, co działa z ukrycia i powoduje niechciane objawy.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam Panią
Jeżeli wyniki badań są w porządku, a lekarz
sugeruje nerwicę, to zapewne tak jest.
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą
zaburzeniom nerwicowym.
Jeżeli kaszel nasila się w sytuacjach trudnych, stresujących,
lękowych lub wtedy, gdy jest Pani zdenerwowana,
to prawdopodobnie jest to kaszel psychogenny, który występuje
przede wszystkim przy nerwicy i zaburzeniach lękowych.
Nieleczony kaszel psychogenny często prowadzi do podrażnienia
błony śluzowej dróg oddechowych, a nawet jej zaniku
a w konsekwencji do czy wymiotów, przepukliny,
rozstrzeni oskrzeli, nietrzymania moczu itp.
Aby skutecznie wyleczyć kaszel psychogenny i nerwicę lękową
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
która jest najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą
metodą leczenia nerwicy oraz jej konsekwencji.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl