Jak leczyć pieczenie i świąd odbytu?

Witam, Od miesiąca miewam pieczenie i świąd odbytu.. Jest to bardzo uciążliwe bo nigdy nie miałem czegoś takiego a moja higiena jest jak najbardziej dobra. Zaczęło się wtedy jak poszedłem do lekarza w sprawie krost na głowie które miewałem od dawna lekarz przepisał mi Mocny antybiotyk Clindamycin -MIP 600mg .Wziąłem 6 tabletek i 6 mi zostało. Brałem do niego też osłonki bo lekarz powiedział ze jest bardzo silny i trzeba. Wprawdzie były te osłonki po terminie bo były z przed pół roku w domu leżały zapakowane. Brałem tabletkę na pół do ustnie straszna gorycz nie do opisania, ale krosty z głowy w końcu znikły. I właśnie po braniu tych tabletek przyszedł ten świąd odbytu wróciłem do lekarza i powiedziałem ze mam taki problem i zasugerowałem ze to może po tych tabletkach. Przepisał mi Clotrimazolum maść do smarowania i Terbanifine i minęło już miesiać odkąd brałem te tabletki a ja nadal z tym walczę. Smarowanie nie pomaga. brałem także od robaków vermox i nic nie wiem co się może dziać a chciałbym się z tego wyleczyć bo wyjeżdżam za granicę. Dziękuję i Pozdrawiam Proszę o jak najszybszą odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ponowna wizyta u lekarza rodzinnego i ocena w kierunku hemoroidów