Jak leczyć podejrzenie ZJD?
Mężczyzna, lat 27. Od dwóch miesięcy żyję w ciągłym stresie z powodu kłopotów w pracy. Pojawił się problem z układem pokarmowym. Mianowicie czuję dyskomfort w jamie brzusznej, kłucia w bokach, ból w prawej pschwinie, przelewanie, okresowe wzdęcia, niesmak w ustach, dreszcze, uczucie gorąca na twarzy i parcie na pęcherz. Najgorsze jest nagła jednorazowa biegunka. Badania krwi w normie, USG jamy brzusznej w normie stwierdzono tylko zagazowanie. Lekarz podejrzewa zespół jelita drażliwego.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Witam Pana Serdecznie,
Opisane objawy wskazują na odpowiedź Pana organizmu na przewlekający się stres w pracy.
Z mojej strony polecałabym Panu oprócz równolegle prowadzonego leczenia gastroenterologicznego (a może nie będzie takiej potrzeby) zwyczajną rozmowę z psychologiem?
Życzę Panu tylko dobrego samopoczucia!
irena.mielnik.madej@gmail.com