Jak leczyć powiększone i ruchome węzły chłonne?

Dzień Dobry . Mam problem od wielu lat z wezlami chłonnymi . Zaczeło się 7 lat temu powiększył mi się jeden migdał miałem rope na gardle bolały mnie mieśnie, chodziłem tak z tymi objawami dluzszy czas. Powiekszyły się mi także wezly chłonne szyjne pachowe . W srodpiersiu także mam takie malutkie kulki. Wszystkie wezly sa ruchome i sa do dzisiaj. Byłem pod opieką hematologa miałem szereg badań , wyszedł wysoki wynik toxoplazmozy igg 183 jednak samej toxoplazmozy nie stwierdzono. Wyniki krwi zawsze miałem dobre Ob. tak samo. Bralem antybiotyk rovamycyne 30 dni ropa z gardla zeszla migdal przestal być obrzekniety ale nie pomniejszyl się , dolegliwosi przeszly. Niestety wezly pozostaly takie jakie były . Nie rosną jednak nie zeszly. Mam pytanie odnośnie tego jak dalej postepowac zauwazylem pod tym powiększonym migdalem kulke owalna w takim samym kolorze jak migdal nie wrzadziejaca, może była tak wcześniej może nie . Troszke się naczytałem o tych rakach chłoniakach niby to już 7 lat ale sprawy nie bagatelizuje. Zrobilem badania krwi , ob. rtg pluc w normie wszystko tylko monocyty 10.1 a norma 10 nieznacznie za dużo. Co robic tyle już lekarzy odwiedziłem żaden nie zdecydowal o biopsji wezla lub migdala. I jeszcze jedno mój dziadek miał raka migdala , inaczej to wygladalo i rosło dosyć szybko . Jak dalej postepowac?

Można wykonać biopsję migdałka jeśli faktycznie jest niepokojący oraz waporyzacja tego migdałka przy powiększeniu lub zalegającym detrycie