Jak leczyć powiększone od dłuższego czasu migdały?

Witam mam 26 lat i od jakiś 3 lat ciągle lecze się na migdały, które ciągle są powiekszone i od czasu do czasu bolą. Brałam 3 razy szczepionkę Ismigen, która średnio na mnie działa. Tydzień temu dostałam skierowanie na wymaz z gardła na którym wyszła kolonia klebsiella pneumoniae- brak wskazań do antybiotykoterapi moje pytanie co dalej czy ta bakterie się jakoś leczy czy to jest powód moich problemów z gardlem?

Każdy lek może zaszkodzić. Dla czego wymaz dopiero po trzecim Ismigenie a nie przed pierwszym? Zmień lekarza. Wskazania do antybiotykoterapii określa lekarz a nie laboratorium. Usuń te migdałki bo Ci zrobią krzywdę razem z tymi dochtorami.