Jak leczyć przepuklinę wślizgową przełyku i ból?

Przepuchlina wslizgowa przełyku. Objawy jak w Refluks. Najgorsze to ból przy prawej łopatce i jak coś przełykam to czuję to jakoś tak dziwnie. Te czucie to cały czas jak przełykam a bojaw refluksu są nagłe albo po jedzeniu. Biorę mesopral 40 jeden dziennie. Boję się bo nie ma dużych efektów prócz tego że gardło i ucho lepiej. 2 tygodnie zażywam lek. Mam czekać jeszcze na efekt czy zgłosić się ponownie do gastrologa. Mało i chudnę bo się boję a mam wyjechać za granicę do pracy.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję poczekać jeszcze ok dwa tygodnie na pełny efekt, jeśli nie będzie poprawy do rozważenia leczenie operacyjne.
Pozdrawiam