Jak przebiega proces leczenia przepukliny ślizgowej rozworu przełykowego?

2 tygodnie temu wykryto u mnie w gastroskopii przepuklinę wślizgową rozworu przełykowego. Dostałem mesopral40 jedna tabletka dziennie. Nie ma dużych efektów prócz tego że przeszły trochę bóle gardła i przytłumione ucho. Nadal boli mnie jak by przełyk i przy prawej łopatce głównie. Nasila się po jedzeniu albo nagle. Ogólnie jak coś przełykam czuje jak to jedzenie mi w przełyku przechodzi jak by ciepło cały czas.Refluks jak mi powiedziano. Ile czeka się na operację nfz jezeli będzie taka potrzeba

Witam. Wszystkie te pytania należy zadać leczącemu gastroenterologowi i ewentualnie skonsultować z chirurgiem, który po badaniu klinicznym oraz ocenie wyników badań diagnostycznych zdecyduje o potrzebie, wskazaniach i możliwościach leczenia operacyjnego.