Dodatkowe pobudzenia serca w wyniku przepuklina rozworu przełykowego

Mam 49 lat i dodatkowe pobudzenia serca pochodzące od przepukliny przełyku która gdzies podrażnia nerw błędny nawet w czasie jedzenia. Wszystkie badania wykonane z gastroskopią. Został mi przepisany metoklopramid po którym nie mam pobudzeń praktycznie jak ręką odjął czy po odstawieniu tego leku znowu pojawią sie dodatkowe pobudzenia ? Czy ten lek powoduje ze przepuklina sie chowa?Dziekuję za odpowiedź Artur

Lek ten może powodować cofanie się przepukliny z klatki piersiowej do jamy brzusznej. Niestety długotrwałe stosowanie tego leku mogą wywołać negatywne skutki uboczne zwłaszcza neurologiczne. Są też inne bezpieczniejsze leki o podobnym działaniu jak metoklopramid. Najlepiej, żeby leczenie zajął się gastroenterolog. Do rozważenia oczywiście leczenie operacyjne przepukliny rozworu przełykowego.